Sposoby na suchą skórę po opalaniu. Jak złagodzić podrażnienia po powrocie z plaży?
Czy wiesz, że większość osób stosuje filtry UV niewłaściwie, a przez to ich skóra nie jest dobrze chroniona przed słońcem? Efektem są poparzenia słoneczne i utrata nawodnienia. Co zrobić, żeby złagodzić podrażnienia i nawilżyć skórę po opalaniu?
Latem nasza skóra ma poważny problem. Słońce świeci wówczas dużo mocniej i emituje o wiele więcej szkodliwego promieniowania UV. Nawet w cieniu można doznać poparzenia słonecznego, dlatego słusznie coraz więcej mówi się o konieczności stosowania kremów z filtrem.
Nie możemy zrezygnować z wychodzenia na słońce, bo jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania: pobudza produkcję witaminy D, działa antydepresyjnie. Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo stosować krem z filtrem i jak nawilżyć skórę po powrocie do domu.
Ochrona przeciwsłoneczna
Posmarowanie się kremem z filtrem przeciwsłonecznym nie daje 100% ochrony.
- Po pierwsze, dlatego że żaden filtr nie blokuje wszystkich docierających do nas promieni UV. Nawet do 10% z nich może jeszcze docierać do naszej skóry.
- Po drugie, większość osób stosuje kremy z filtrem niewłaściwie. Najczęstszym błędem jest jednorazowe nałożenie kremu nad ranem. Myślimy, że zapewnia on ochronę na cały dzień. Nawet najlepszy krem z filtrem UV trzeba aplikować na skórę średnio co 3 godziny, a także po każdym wyjściu z wody. Niestety wielu osobom nie chce się tego robić.
Jak słońce działa na skórę?
Wpływ promieniowania słonecznego na skórę jest naprawdę znaczący. Nie tylko powoduje opaleniznę (która tak naprawdę jest barierą chroniącą nas przed szkodliwym promieniowaniem), ale również przyspiesza procesy starzenia się skóry. Niestety częste kąpiele słoneczne mają więcej minusów niż plusów.
Promieniowanie słonecznej powoduje:
- rumień słoneczny, czyli inaczej poparzenie słoneczne;
- przebarwienia np. piegi, plamy, bielactwo;
- zmarszczki, co wynika z utraty elastyczności i gęstości skóry;
- innego rodzaju podrażnienia: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie.
Niekorzystny wpływ słońca na skórę sprawia, że nawet przy stosowaniu filtra UV jesteśmy narażeni na podrażnienia i poparzenia słoneczne. Właśnie pod wpływem słońca skóra bardzo szybko traci nawilżenie. Konieczne jest odpowiednie zadbanie o nią po zejściu z plaży. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na suchą skórę po opalaniu.
Sucha skóra po opalaniu. Jak złagodzić podrażnienia?
Zanim zaczniemy nawilżanie skóry po opalaniu, warto wziąć LETNI PRYSZNIC. To przede wszystkim świetny sposób na odprężenie i chwilowy relaks. Ma jednak jeszcze jedno zadanie. Chłodna woda zmywa ze skóry resztki piasku, sól morską, pot i resztki zaaplikowanego kremu z filtrem. Oczyszczamy w ten sposób skórę, odciążamy i przygotowujemy na przyjęcie kosmetyków nawilżających, kojących itd.
Najprostszy sposób na natychmiastowe złagodzenie podrażnień i nawilżenie skóry to MGIEŁKA DO CIAŁA. Jest wygodna w użyciu ze względu na atomizer, przynosi ukojenie, niweluje suchość skóry, a do tego pięknie pachnie. Niestety to kosmetyk, który działa tymczasowo. Jeśli pozostawimy go do wyschnięcia na skórze i nie zetrzemy nadmiaru chusteczką, może zadziałać odwrotnie – przyspieszając przesuszanie skóry.
Oczywiście o wiele skuteczniejsze są DOMOWE SPOSOBY na suchą skórę po opalaniu. Czasami jakiś produkt, który mamy pod ręką, może pomóc złagodzić podrażnienie, zmniejszyć zaczerwienienie i poprawić nawilżenie. Które metody są najlepsze?
- Okłady z zimnego jogurtu, maślanki lub zsiadłego mleka.
- Mgiełka na bazie wody mineralnej z sokiem z cytryny lub ogórka.
- Naturalny sok z aloesu (bez konserwantów!).
- Regenerująca kąpiel w wodzie z tłustym mlekiem, oliwą i miodem.
Jeśli zależy nam na tym, aby nasza sucha skóra po opalaniu szybko wróciła do dobrej kondycji, warto działać nie tylko od zewnątrz. NAWILŻANIE OD WEWNĄTRZ może znacząco przyspieszyć regenerację naskórka. Latem warto wypijać przynajmniej jedną butelkę wody dziennie, co pozwoli zachować odpowiednie nawodnienie skóry, a także poprawi nasze samopoczucie.
W przypadku naprawdę mocno podrażnionej skóry warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Dostępne w większości drogerii oraz aptek są przede wszystkim KREMY lub MASKI PO OPALANIU. Jakie produkty wybierać?
- Krem po opalaniu – najlepiej z mocznikiem i alantoiną, o lekkiej np. żelowej konsystencji, wzbogacony o substancje łagodzące np. d-panthenol, ekstrakt z aloesu, wodę termalną.
- Maska po opalaniu – najlepiej z kwasem hialuronowym, wodą termalną, koenzymem Q10, wyciągiem z ogórecznika, witaminą E lub wiesiołkiem.
Dodaj komentarz