Żelowe płatki pod oczy. Dlaczego warto je stosować i co powinny zawierać?
Przynoszą ukojenie, zmniejszają cienie, redukują opuchliznę i pielęgnują wrażliwą skórę pod oczami – to tylko niektóre z właściwości żelowych płatków pod oczy. Dlaczego warto je stosować i co powinny zawierać?
W życiu każdej z nas zdarzają się takie momenty, gdy zmęczenie całego organizmu widać na twarzy – po całonocnej imprezie, nocnej zmianie w pracy czy bardzo intensywnym dniu. Pojawiają się worki i cienie pod oczami, skóra jest matowa i ziemista, dopomina się o nawilżenie.
Płatki żelowe. Ratunek dla skóry pod oczami!
Remedium w takiej sytuacji są żelowe płatki pod oczy. To kosmetyk, na którego punkcie oszalałyśmy w ostatnich latach. Jest poręczny, łatwo zabrać go ze sobą w podróż i kryje w sobie dawkę nawilżenia, odżywienia i regeneracji, tak niezbędnych skórze. Płatki żelowe ratują skórę tam, gdzie inne kosmetyki mają za słabe działanie. Dużym plusem tego rozwiązania jest też łatwość użycia. Nie trzeba niczym smarować skóry pod oczami, wystarczy wyciągnąć płatki i położyć je pod oczami – już po 15 minutach czuć różnicę, skóra jest zrelaksowana i lepiej nawilżona, bo esencja, którą nasączony jest każdy płatek, działa od razu.
Kiedy warto sięgnąć po płatki pod oczy?
Ze względu na swoją specyfikę, poręczność i sposób działania płatki pod oczy sprawdzają się rewelacyjnie w sytuacjach:
- gdy mamy za sobą nieprzespaną noc,
- gdy jesteśmy w podróży i dopadł nas jet lag,
- kiedy wróciłyśmy z całonocnej imprezy,
- kiedy organizujemy sobie domowe SPA,
- gdy skóra pod oczami jest sucha i matowa,
- kiedy mamy worki i cienie pod oczami.
Żelowe płatki pod oczy – składniki
Co powinny zawierać żelowe płatki pod oczy? Składników, które kryją w sobie najpopularniejsze płatki dostępne na rynku, jest kilka. Do najważniejszych i tych, których warto szukać w składzie, należą:
● kwas hialuronowy – jednak z najsilniej nawilżających substancji, której braki w skórze powodują nie tylko jej przesuszanie się, ale też utratę elastyczności;
● kolagen – substancja odpowiedzialna za utrzymanie napięcia skóry, dzięki czemu kolagenowe płatki pod oczy uelastyczniają i widocznie odmładzają;
● sok z aloesu – substancja roślinna o naturalnym działaniu nawilżającym, dzięki której wspomożemy odwodnioną skórę i przyniesiemy jej ukojenie;
● witamina C – jedna z najpopularniejszych witamin stosowanych w kosmetyce: rozjaśnia przebarwienia, rewitalizuje, rozświetla skórę i działają anti-age;
● peptydy – zapewniają skórze jędrność, młodość i blask, zapobiegając niechcianemu opadaniu skóry pod oczami, czy też jej odwodnieniu.
Jak stosować żelowe płatki pod oczy?
Łatwość w użyciu płatków pod oczy to ich największa zaleta. Wszystko opiera się na dwóch prostych krokach: nałożenie płatków i… relaks. Przed użyciem trzeba oczywiście dokładnie oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń, które mogły nagromadzić się na niej w trakcie dnia. Dobrym pomysłem jest też schłodzenie płatków przed użyciem np. w lodówce, bo wtedy mają znacznie lepsze działanie kojące, chłodzące i odprężające. Warto pamiętać, że chłodny kompres z takich płatków zapobiega też rozszerzaniu się i pękaniu naczynek krwionośnych.
Dodaj komentarz