Jak oszukać czas? Zabieg fotoodmładzania – idealny sposób na piękny wygląd
Cieszy się coraz większą popularnością, jest całkowicie bezbolesny, a co najważniejsze mega skuteczny. Chodzi o zabieg fotoodmładzania, czyli znakomity sposób oszukania czasu i cofnięcia skutków starzenia się skóry. Jak wygląda i jakie daje efekty?
Czy fotoodmładzanie jest dla ciebie?
Na zabieg fotoodmładzania mogą zapisać się osoby, które:
- mają suchą i wiotką skórę,
- zauważyły u siebie zmarszczki mimiczne,
- nabawiły się blizn i przebarwień,
- mają szarą i słabo odżywioną skórę,
- nie mogą uporać się z rozszerzonymi porami skóry.
Na czym polega fotoodmładzanie?
Fotoodmładzanie to zabieg z dziedziny kosmetologii i dermatologii estetycznej. Polega na wykorzystaniu działania światła o niskiej gęstości energii. Światło w kontakcie ze skórą zamienia się w energię cieplną, która odbudowuje i wzmacnia włókna kolagenowe. W wyniku tego działania zmarszczki ulegają spłyceniu, koloryt cery ujednoliceniu, a skóra ujędrnieniu.
Jak przebiega zabieg fotoodmładzania?
Przed zabiegiem kosmetolog lub dermatolog powinien przeprowadzić z klientem wywiad, w trakcie którego oceni kondycję skóry i wykluczy przeciwwskazania. Następnie na skórę nakładany jest żel do USG, którego zadaniem jest ochłodzenie i zapewnienie lepszej absorpcji światła. W trackie zabiegu może być odczuwalne ciepło i zimno. Dzięki temu fotoodmładzanie jest bezbolesne i mało inwazyjne.
Potem kosmetolog oddziałuje światłem na skórę. Fotoodmładzanie trwa około 15 minut. Po zabiegu skóra nie jest podrażniona; normalną reakcją może być natomiast zaczerwienienie, która znika w ciągu doby. Po zabiegu aplikuje się maseczkę z alg o właściwościach wygładzających, nawilżających i odżywczych. Aby uzyskać zadowalające rezultaty należy wykonać około 8 powtórzeń w odstępach tygodni. Cały zabieg wraz z nałożeniem i zmyciem maseczki trwa około 40 minut.
Jak o skórę dbać po zabiegu?
Jeżeli zależy ci na utrzymaniu efektów fotoodmładzania, to przestrzegaj następujących zasad:
- w trakcie kuracji używaj kremu z filtrem UV,
- podczas terapii nie korzystaj z solarium i nie opalaj się,
- jeśli poddajesz się zabiegom, to powinnaś spożywać duże ilości wody,
- raz w tygodniu wykonaj peeling, zrób masaż i zastosuj odżywczą maseczkę,
- używaj kosmetyków z zawartością kwasu hialuronowego lub aloesu.
Fotoodmładzanie – przeciwwskazania
Niestety nie każdy może pozwolić sobie na zabieg fotoodmładzania. Przeciwwskazaniami są: ciąża i karmienie piersią, nowotwory, nieleczona cukrzyca, mocno opalona skóra, spożywanie fotouczulających ziół (dziurawiec, nagietek), przyjmowanie leków na trądzik, zaburzenia krzepliwości krwi, padaczka.
Dodaj komentarz