Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa ma na celu redukcję złogów tłuszczu i cellulitu, a w efekcie wyszczuplenie ciała. Na czym polega ten zabieg i jakie przynosi efekty? Jak wygląda rekonwalescencja i jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji ultradźwiękowej?

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa bardzo różni się od tradycyjnej metody liposukcji. Zabieg rozpoczyna się od wykonania znieczulenia nasiękowego tkanki tłuszczowej, w którą wprowadza się końcówkę aparatu. Ta ostatnia wytwarza częstotliwości, które powodują odłączenie się tkanki tłuszczowej od reszty tkanek, po czym – w połączeniu z płynami nasiękowymi – zmieniają ją w emulsję. Łatwo ją usunąć z organizmu za pomocą specjalnie zaprojektowanej, cienkiej kaniuli lub masażu. Ponieważ zabieg jest mało inwazyjny, proces gojenia przebiega błyskawicznie, dzięki czemu skóra szybko ulega wygładzeniu. Po zabiegu, w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, należy nosić specjalną bieliznę.

Liposukcja ultradźwiękowa – rekonwalescencja

Czas rekonwalescencji po liposukcji ultradźwiękowej zależy od ilości tłuszczu, jaki został usunięty z organizmu, i liczby partii ciała, w jakie ingerowano.

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

Wielu pacjentów od razu po zabiegu zauważa jego efekty, ale te najbardziej spektakularne można zaobserwować po 3-6 miesiącach. To zależy od cech osobniczych. Fachowiec z góry określi moment, w którym konkretny człowiek dostrzeże efekt zabiegu. Dobra wiadomość jest taka, że usunięty tłuszcz już więcej nie powróci. Mimo to po liposukcji ultradźwiękowej nadal należy zwracać uwagę na racjonalny tryb życia, w tym odżywiania się.

Liposukcja ultradźwiękowa – przeciwwskazania

Chociaż liposukcja ultradźwiękowa to zabieg mało inwazyjny, jak prawie każdy wiąże się z pewnym ryzykiem. Z tego powodu nie powinien być przeprowadzany w przypadku:

  • przewlekłych chorób narządów wewnętrznych,
  • zmian na skórze, takich jak wysypki, rany i blizny,
  • słabej krzepliwości krwi,
  • chorób nowotworowych,
  • osteoporozy,
  • nadciśnienia tętniczego,
  • chorób endokrynologicznych,
  • przyjmowania leków hormonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *