Sposoby na wyszczuplenie ciała. Zabiegi medycyny estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej skutecznie ujędrniają ciało, redukują cellulit oraz zmniejszają widoczność blizn i rozstępów. Wiele kobiet walczących z nadwagą poddaje się zabiegom, które skutkują wyszczupleniem ciała. Szczególnie popularne są zabiegi nieinwazyjne. Te ostatnie wykorzystują działanie ultradźwięków lub podciśnienia, dzięki czemu skóra szybka się regeneruje. Jakie wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej są najskuteczniejsze?
Sposoby na wyszczuplenie ciała – zabiegi medycyny estetycznej
Liposukcja laserowa wyszczuplająca
Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to najpopularniejszy wyszczuplający zabieg na ciało. Chociaż wydaje się inwazyjny, obecnie można go przeprowadzić przy niewielkiej ingerencji w tkankę skórną. Podczas zabiegu liposukcji laserowej wykonuje się 2-milimetrowe nacięcie w skórze, do którego wprowadza się sondę emitującą fale. Laser rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która jest odsysana. Drugi laser kieruje się na zewnętrzną warstwę skóry w celu skrócenia włókien kolagenowych pod wpływem ciepła oraz ujędrnienia skóry natychmiast po zabiegu. Liposukcja laserowa jest wykonywana pod znieczuleniem miejscowym. Zabieg daje szybkie i trwałe efekty, a okres rekonwalescencji trwa zaledwie 3 dni.
Przeciwwskazania: padaczka, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, wątroby i tarczycy oraz zaburzenia krzepliwości krwi.
Ultradźwięki wyszczuplające
Zabieg ultradźwiękami opiera się na emitowaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które docierają w głąb skóry i podgrzewają ją do 42-44 st. C. W efekcie komórki tłuszczowe zostają trwale zniszczone. Zabieg należy wzmocnić drenażem limfatycznym w celu pozbycia się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Kuracja zakłada od 3 do 6 zabiegów wykonywanych co tydzień. Zaczerwienienie utrzymujące się przez kilka dni to prawdopodobny skutek uboczny liposukcji.
Przeciwwskazania: stan zapalny skóry, epilepsja, ciąża i laktacja, nowotwór, przerwanie ciągłości skóry oraz infekcje bakteryjne i wirusowe.
Dodaj komentarz