Włos w salonie: 4 najpopularniejsze zabiegi na włosy
O poprawie fryzury, nowym manicure i innych zabiegach myślimy najczęściej, gdy zbliża się ważne wydarzenie w życiu: ślub lub inna uroczystość rodzinna labo ważne wystąpienie publiczne? Staramy się wówczas, by wyglądać doskonale: większość z nas zaczyna swą metamorfozę od włosów i często sięgamy wówczas po zabiegi oferowane przez salony fryzjerskie. Czy wiesz, które z nich są najlepsze?
Najpopularniejsze zabiegi fryzjerskie na włosy
1. Sauna parowa na włosy
Sauna na włosy to bardzo prosty zabieg, który wykorzystuje wnikające właściwości pary wodnej. Rozpoczyna się od umycia włosów (najlepiej produktem, który oczyszcza i otwiera łuski włosa) na które następnie nakładana jest maska lub ampułka odżywcza – jej wybór zależy od od salonu i potrzeb klienta. Następnie siadamy pod specjalną kopułą, która wytwarza parę wodną o temperaturze około 40 stopni Celsjusza.
Ciepło i wilgoć mocno rozchylają łuski włosa, a cenne składniki z ampułki/maski z łatwością przenikają w jego głąb. Sauna na włosy ma działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skórę głowy i poprawia ukrwienie skalpu, przez co pasma rosną szybciej i nie wypadają w nadmiarze. Na koniec włosy płucze się zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Czas całego zabiegu to ok. 40 min., z tego ok. 20 min. spędzamy pod aparatem.
Sauna na włosy – efekty: pasma stają się doskonale, dogłębnie odżywione, są wygładzone i lśniące, maska wnika we włosy nawilża je i wzmacnia. Zabieg wzmacnia i pobudza cebulki, a zatem stymuluje też porost włosów. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, polecana jest seria 4-5 zabiegów wykonywanych co tydzień.
2. Zabieg na włosy z podczerwienią
To popularny zabieg z użyciem prostownicy emitującej podczerwień oraz ultradźwięki. Urządzenie na podczerwień to ma specjalną nazwę – pielęgnica. Zabieg zaczyna się tradycyjnie myciem włosów, a następnie na każde pasmo nakładany jest odżywiający preparat, który wprowadzany jest w strukturę włosa za pomocą pielęgnicy. Podczerwień działa zbawiennie na włosy: nagrzewa jego wnętrze, omijając jego powierzchnię, dzięki czemu nie wysusza pasm.
Głównym działaniem podczerwieni emitowanej na włosy jest tworzenie się nowych połączeń aminokwasów w strukturze włosa.
Pielęgnica wytwarza ponadto fale ultradźwiękowe, a te zmieniają stan skupienia cząstek wody i substancji odżywczych na gazowy, dzięki czemu skuteczniej penetrują wnętrze włosa. Cały zabieg trwa ok. 40 min.
Podczerwień na włosy – efekty: nawilżenie i wygładzenie włosów, które stają się mocniejsze lśniące i wzmocnione w wewnętrznych strukturach, mają ładniejszy kolor. Ta metoda jest popularna jako sposób przedłużenia trwałości koloryzacji. Nie należy powtarzać go częściej niż 3 razy w miesiącu (może obciążyć włosy).
3. Botoks na włosy
Botoks na włosy, czyli otwarcie łusek włosa wykonuje się po to, by wprowadzić do głębszych struktur silnie regenerujące składniki z ampułki. Najpierw oczywiście myje się je specjalistycznym, oczyszczającym szamponem, a następnie aplikuje wybrane serum. Swoją nazwę zabieg zawdzięcza metodzie aplikacji – jest ono bowiem rozprowadzane po włosach za pomocą strzykawki – więc przypomina tradycyjny botoks twarzy. Skład serum to cząsteczki, które tworzą we włosie połączenia aminokwasów i wiążą je z keratyną.
Botoks na włosy – efekty: włosy po botoksie wyglądają na grubsze, stają się mocniejsze i lepiej odżywione, miłe w dotyku, gładkie i pełne blasku.
4. Keratynowe prostowanie włosów
Keratynowe prostowanie włosów poleca się włosom mocno zniszczonym, puszącym się, przesuszonym, po farbowaniu, rozjaśnianiu lub inwazyjnych zabiegach np z udziałem prostownicy.
Efektem keratynowego zabiegu jest wyprostowanie włosów, ale zabieg nie jest doskonały jedynie dla włosów kręconych, które chcą stać się proste.
Keratynowe prostowanie włosów doskonale poprawia ich wygląd, strukturę, wygładza, nawilża, upiększa, a dzięki niemu włosy wyglądają pięknie jak po zabiegu laminacji. Zyskuja objętosć, poniewaz keratyna wbudowuje się w ubytki na powierzchni włosów: jest ona naturalnym składnikiem budującym włosy i paznokcie. Na włosy nałożona jest substancja w wysoką zawartością keratyny, a następnie za pomocą wysokiej temperatury (220 – 230 stopni Celsjusza) jest ona wbudowana we włosy, które stają się proste i gładkie.
Keratynowe prostowanie włosów – efekty: utrzymują się od 3 do 5 miesięcy; po zabiegu włosy są proste, gładkie, lśniące, a przede wszystkim w naturalny sposób wzmocnione. Nie ma problemów z ich układaniem, przestają się też puszyć. Preparat z keratyną nie obciąża włosów.
Przez 2-3 dni po zabiegu nie można włosów myć, moczyć i należy unikać przebywania w wilgoci. Nie powinno się też włosów spinać i wiązać. Wówczas efekt będzie się trzymał dłużej, a włosy nie odkształcą się od upięć czy gumki.
Dodaj komentarz