Naturalna pielęgnacja. Jak skutecznie walczyć z cellulitem?
Cellulit jest zmorą przeszło 80 procent kobiet! Aż 60 procent z nich ma problem z cellulitem w zaawansowanym stopniu! Może przybierać różne formy, dlatego nie u każdego symptomy problemu będą takie same. Bez względu na rodzaj cellulitu, należy z nim walczyć. Wbrew wszystkim opiniom, bo pojawiają się głosy za koniecznością zaakceptowania skórki pomarańczowej. Jak walczyć z cellulitem?
Poznanie problemu może dostarczyć wielu cennych informacji o sposobach walki z nim. Błędnie uważa się, że przyczyny cellulitu leżą wyłącznie w genach. To nieprawda, bo dużo częściej kobiety fundują sobie cellulit na własne życzenie. Wystarczy zła dieta, siedzący tryb życia i rezygnowanie z masażu. Bezpośrednim powodem powstawania cellulitu są zaburzenia krążenia. To z nimi trzeba walczyć cierpliwie i systematycznie, aby na zawsze pożegnać się z niezbyt estetyczną skórką pomarańczową np. na udach.
Jakie są metody walki z cellulitem?
TRENING
Jedną z przyczyn powstawania cellulitu jest brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. To właśnie powoduje osłabienie krążenia, a w efekcie spadek elastyczności skóry. Całkowicie uzasadnione wydaje się być w tym przypadku zwiększenie aktywności fizycznej. Rozsądny trening poprawia metabolizm i reguluje pracę układu hormonalnego. Nie bez powodu cellulit nie jest domeną osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport.
DIETA
Zła dieta zdecydowanie przybliża nas do problemu skórki pomarańczowej. Zbilansowany dzienny jadłospis pomaga zminimalizować rozwój cellulitu. Należy unikać cukrów prostych, tłuszczu oraz sodu, a zamienić je na pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe, warzywa, chude mięso, chudy nabiał, orzechy, ryby i zdrowe tłuszcze roślinne. Należy pamiętać przy tym, że nawet restrykcyjnie przestrzegana dieta nie cofnie i nie wyeliminuje całkowicie zmian, a może jedynie zahamować rozwój cellulitu.
MASAŻE/ZABIEGI
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej uważa się za najskuteczniejsze sposoby na cellulit. W wielu gabinetach można poddać się takim kuracjom jak np. karboksyterapia, mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, nici liftingujące lub fale radiowe. Możemy oddać się w ręce specjalistów lub postawić na domowe zabiegi np. masaż relaksacyjny z użyciem olejków naturalnych.
Dodaj komentarz