Samoopalacz – bezpieczne opalanie. Jak stosować samoopalające emulsje?
Promieniowanie słoneczne jest zdradliwe: zostawia piękną opaleniznę, ale przyspiesza fotostarzenie i niszczy włókna kolagenowe w skórze. Efektem są zmarszczki, oraz utrata jędrności skóry. Na szczęście możemy sięgnąć po samoopalacz. Brązujące balsamy do twarzy i ciała spisują się znakomicie i dają piękną opaleniznę, którą możesz nosić przez cały rok. Ważne, by stosować je umiejętnie i wybierać dobrze. Sprawdź, jaki samoopalacz powinien znaleźć się na Twoim celowniku i jak prawidłowo go używać.
Samoopalacz – plusy i minusy słońca w kremie
Kosmetyki brązujące do ciała i twarzy to sposób na opaleniznę bez szkodliwego działania UV, ale i one nie nie kojarzą się najlepiej. Bywa, że stosowanie jest skomplikowane, a formuła niezbyt przyjemna, gdyż trudna w aplikacji: źle rozsmarowany samoopalacz to przebarwienia i plamy na skórze, a tego z pewnością nie chcesz.
Czy istnieją samoopalacze, które nie zostawiają nieestetycznych plam i smug? Naturalnie i to właśnie te o naturalnym składzie. Wiele samoopalaczy pozostawia na ciele specyficzny zapach, opisywany jako spalenizna. To głównie chemiczne środki samoopalające się nim charakteryzują. Okazuje się jednak, że stosowanie samoopalaczy może być przyjemne, komfortowe i bez smug. Trzeba jedynie wybrać dobry samoopalacz.
Samoopalacz do twarzy i ciała – dlaczego warto go stosować?
Skóra muśnięta słońcem wygląda zdrowo, młodzieńczo i promiennie, odwraca uwagę od niedoskonałości, skrywa przebarwienia, a buzia i ciało wyglądają na smuklejsze. Samoopalacz jest idealny zimą późną jesienią i wczesną wiosną, gdy cera blednie i szarzeje. Przywraca skórze ładny, zdrowy odcień.
Jak wybrać dobry samoopalacz do twarzy i ciała?
Zawsze zwracaj uwagę na skład oraz jego formę. Kosmetyk samoopalający nie musi być naszpikowany chemią. Obecnie to naturalne kosmetyki brązujące dają ładniejszy efekt na skórze, a dodatkowo, dzięki naturalnym komponentom i roślinnym składnikom – świetnie pielęgnują skórę.
Szukaj samoopalaczy, które zawierają naturalne oleje kosmetyczne: dzięki nim skóra będzie zadbana, a samoopalacz ładnie rozsmaruje się na skórze. Olejki chronią też skórę przed wysuszeniem i nadają jej piękny, satynowy blask oraz gładkość. Takie produkty wykorzystują też działanie roślinnych składników o działaniu brązującym skórę – ekstrakty z części orzechów, wyciąg z marchwi, a nawet substancje brązujące na bazie cukru.
Mają one przyjemny zapach, nie brudzą ubrań (oczywiście po odpowiedniej aplikacji dobrym wchłonięciu).
Stosowanie balsamu samoopalającego, bazującego na naturalnych komponentach sprzyja też ochronie działaniem słońca i wolnych rodników, – te kosmetyki zawierają ochronne filtry UV oraz duże ilości witaminy E.
Dlatego jeśli chcesz kupić dobry balsam brązujący – sprawdzaj jego skład i wybieraj taki, który jest skomponowany z naturalnych składników i nie zawiera chemii. Syntetyczne samoopalacza miewają składniki, które mogą mocno przesuszać skórę.
Pamiętaj!
Dobry samoopalacz do twarzy i ciała:
- Nie zawiera syntetycznych barwników
- Nie zawiera silikonów, parafiny i PEG, olejów mineralnych
- Jest zbadany dermatologicznie
- Ma substancje pielęgnujące pochodzenia naturalnego
Jak prawidłowo stosować samoopalacz?
- Wykonaj peeling ciała i twarzy – usunie martwy naskórek i dobrze przygotuje skórę na opalanie samoopalaczem
- Nałóż kosmetyk na skórę, dokładnie go rozsmaruj – zwłaszcza w okolicy kostek, kolan i łokci – tam samoopalacz zostawia najwięcej plam.
- Poczekaj, aż kosmetyk się wchłonie i dopiero załóż ubranie.
- Umyj dokładnie dłonie i nadgarstki, aby nie zrobiły się na nich plamy.
Dodaj komentarz