Peeling skóry głowy – czym jest i czy warto go robić?

Nie zapominaj o peelingu skóry głowy podczas pielęgnacji, bo jest to jeden z najważniejszych jej elementów. Dzięki peelingowi pozbędziemy się martwego naskórka, a nasza skóra będzie lepiej ukrwiona. Włosy zaczną rosnąć szybciej, będą wzmocnione od cebulek aż po same końce (bo w końcu należy zaczynać od podstaw) i przestaną wypadać. 

Peeling skóry głowy – czy warto?

Nie dość, że warto, to powinien być to element niezbędny podczas pielęgnacji. Peeling skóry głowy doskonale usuwa wszelkie pozostałości po kosmetykach do stylizacji oraz martwy naskórek. Efekty masażu głowy są niezwykle zaskakujące.

Dla kogo jest peeling skóry głowy?

Dla wszystkich! Choć przede wszystkim powinny stosować go osoby, które walczą z łupieżem czy nadmiernym wydzielaniem sebum. Peeling sprawi, że skóra głowy zostanie dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu znacznie poprawi się jej kondycja. Należy pamiętać, aby robić to regularnie – wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty.

U każdego z nas naskórek się złuszcza, ponieważ jest to proces naturalny. Jednak peeling sprawi, że usuniemy jego pozostałości.

Po co stosować peeling?

Produkt ma wiele pozytywnych właściwości, m.in. redukuje swędzenie skóry głowy, przetłuszczanie się włosów, a także przyspiesza ich porost. Pozbędziesz się martwego naskórka, co pomoże również w pozbyciu się łupieżu.

Zadziała wyłącznie stosowany regularnie, ponieważ brak systematyczności wcale nie przyniesie efektów. Najlepiej wykonywać go 1-2 razy w tygodniu. Ponadto peeling sprawia, że kosmetyki lepiej wchłaniają się w skórę naszej głowy, co jest niezwykle ważne.

Kiedy stosować peeling?

Najlepiej przystąpić do masażu skóry głowy, kiedy włosy są nieumyte i lekko wilgotne. Rób to dokładnie i długo, ale też delikatnie. Nie należy robić tego zbyt często, ponieważ może to podrażnić i wysuszyć skórę głowy.

Jak przygotować peeling?

Do przygotowania peelingu użyj składników, które znajdziesz w domu lub we wszystkich sklepach. Doskonałe właściwości ma peeling kawowy. Potrzebujesz do tego 2 łyżki ulubionego szamponu i 2 łyżki fusów po kawie. Kofeina pobudzi cebulki włosów i krążenie, a włosy będą rosły znacznie szybciej.

Peeling cukrowy, czyli 2 łyżki szamponu i 4 łyżki cukru. Wiedziałaś, że cukier ma właściwości nawilżające? Jeżeli masz gęste włosy, ten peeling sprawdzi się u Ciebie idealnie, ponieważ jest bardzo łatwy w spłukaniu.

Do peelingu możesz użyć także soli morskiej, oliwy z oliwek i cytryny, ponieważ mają oczyszczające właściwości. Dodatkowo zadziała odżywiająco na skórę głowy i oczyści ją z pozostałości po kosmetykach.

Glinka i cukier to wymarzone połączenie, ponieważ glinka znacznie wzmocni działanie peelingu. Jeżeli Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają, użyj zielonej glinki, która zredukuje nadmiar sebum.

Płatki owsiane i brązowy cukier to przepis na peeling dla kobiet o rzadkich włosach, ponieważ nie będą miały problemu z wypłukaniem płatków.

Peeling z sody oczyszczonej. Dodaj kilka kropel olejku eterycznego i odżywki do włosów. Jego działanie zredukuje swędzenie skóry głowy, a włosy będą przetłuszczać się znacznie mniej. Jednak nie jest to odpowiedni peeling dla osób, które dysponują suchą skórą, ponieważ jego działanie jest bardzo intensywne.

Peeling skóry głowy – efekty stosowania

Dzięki systematycznym peelingom oczyścisz skórę głowy z martwego naskórka i zanieczyszczeń. Włosy będą przetłuszczać się znacznie rzadziej, a w efekcie nie będziesz zmuszona myć ich tak często. Peeling poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych, co w efekcie daje szybszy porost włosów i zapobiega nadmiernemu wypadaniu. Znacznie mocniejsze i zdrowsze włosy to także skutek regularnego stosowania peelingu. Pozbędziesz się łupieżu i swędzenia skóry, a kosmetyki będą wchłaniać się znacznie lepiej. Ponadto długotrwałe masowanie skóry głowy jest niesamowicie przyjemne i odprężające.

Odpowiednio dobrany peeling ma wyłącznie pozytywne skutki, dlatego warto stosować go regularnie. Nie tylko skóra twarzy potrzebuje złuszczania naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *