Kawowy peeling: jak działa na twarz, ciało i włosy?
Peeling kawowy to świetny sposób na wygładzenie cery i zapobieganie powstawaniu niedoskonałości. Rozprawia się w walce z cellulitem, a nałożony na skórę głowy zapobiegnie jej przetłuszczaniu się. Jak zrobić kawowy peeling i jakie ma właściwości?
Peeling z kawy jest najtańszy, najlepszy i najłatwiejszy do wykonania! Ceniony ze względu na pielęgnacyjne właściwości ciała i włosów. Od tej pory nie musisz wyrzucać fusów z porannej kawy. Połącz je z cynamonem, cukrem lub aloesem, a stworzysz domowy, wielozadaniowy kosmetyk.
Peeling kawowy: jakie efekty przynosi?
Zmielona kawa jest idealna to złuszczania martwego naskórka. Drobinki kawy sprawdzają się lepiej niż drobinki cukru, ponieważ są mniejsze, mają bardziej regularne kształty, więc złuszczają skórę bez ryzyka podrażnienia czy uszkodzenia.
Kawa ma nie tylko złuszczające właściwości, lecz także pielęgnuje skórę. Kofeina to naturalny antyoksydant, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. W kawie ponadto znajduje się kwas chlorogenowy, który zapobiega fotostarzeniu się.
Peeling z kawy także:
- pobudza mikrokrążenie skóry, przyczyniając się do jej odżywienia i dotlenienia,
- hamuje syntezę komórek tłuszczowych i aktywuje naturalne procesy metaboliczne, które wydalają tłuszcz z organizmu,
- w składzie znajdują się polifenole, które działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie.
Właściwości kawowego peelingu zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, dotleniają i odżywiają komórki skórne, znacznie zmniejszają cellulit, przyspieszają gojenie się ran i stanów zapalnych, a także zapobiegają tworzeniu się nowych.
Kawowy peeling do ciała
To najlepszy sposób na pozbycie się suchych skórek czy wrastających włosków. Można robić kawowe mieszanki i stworzyć kosmetyk o działaniu rozgrzewającym i regenerującym. Po takim peelingu skóra jest jędrna, gładka i nawet nie trzeba używać balsamu.
Kawowy peeling na rozstępy i cellulit
Peeling kawowy skutecznie pozbywa się cellulitu. Wszystko dzięki aktywacji wcześniej wspomnianych procesów metabolicznych, które sprawiają, że pomarańczowa skórka stopniowo zanika. Peeling ponadto wspomaga walkę z rozstępami.
Kawowy peeling na twarz
Domowy peeling kawowy można stosować również na cerę. Wmasuj go w oczyszczoną skórę, a następnie pozostaw na buzi na 15 minut i dokładnie zmyj. Taki peeling zalecany jest raz w tygodniu. Dzięki niemu cera jest gładka i przygotowana na dalsze procesy pielęgnacyjne.
Regularne złuszczanie martwego naskórka jest bardzo istotne. Skóra mniej się przetłuszcza, a w efekcie nie powstają krostki, zaskórniki i inne niedoskonałości. Kawowy peeling ujednolica koloryt skóry, usuwając przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne.
Kawowy peeling na trądzik
To jedna z najlepszych domowych metod walki z trądzikiem i wągrami. Jednak osoby, które zmagają się z trądzikiem różowatym i ropnymi stanami zapalnymi powinny trzymać się od niego z daleka.
Kawowy peeling na włosy
Kawa świetnie sprawdza się w pielęgnacji włosów. Kofeina stymuluje ich porost, dzięki czemu rosną szybciej, a w dodatku są grube, zdrowe i mocne. Do fusów z kawy dodaj kilka kropli olejku eterycznego, zwłaszcza działającego antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i regenerująco (np. olejek rozmarynowy). Wystarczy stosować peeling raz w tygodniu, a przyczyni się do poprawy kondycji włosów. Ponadto jest niezastąpiony w walce z łupieżem i przetłuszczaniem się włosów.
Dodaj komentarz